سولفات چیست؟

سولفات یا sulfate  به گروهی از ترکیب ها ی یونی از گوگرد گفته میشود.یون سولفات  آنیونی با بنیان چند اتم کربن  و فرمول SO₄²- است .sulfute به معنی نمک (sult)است.نمک ها به عنوان مشتقات اسیدی و پراکسیدسولفاتها در صنعت مورد استفاده قرارمیگیرد و کاربرد بسیاری هم در زندگی روزمره دارد.

سولفات ها

کاربرد  سولفاتها

همان طور که در قسمت بالا اشاره شد این مواد کاربرد گسترده ای در صنعت داردو همچنین،سولفات در زندگی که به عنوان پاکننده صورت در خمیردندان  استفاده میگردد به دلیل خاصیت کف کنندگی در تهیه شامپو و سایر مواد شوینده و محصولات زیبایی کاربرد دارد. جالب است بدانید که به عنوان مکمل های معدنی برای خاک و موجودات زنده از جمله انسان و حیوان کاربرد دارد.به عنوان مثال سالیانه بالای چندین تن در صنعت مورد استفاده قرارمیگیرد.گچ که سولفات هیدراته  تشکیل میشود.برای تولید پلاستر استفاده میشود.

روش های تولید

۱٫اکسیداسیون سولفید آهن

۲٫از طریق اضافه کردن آهن ،هیدروکسیدیا اکسید آهن به اسید سولفوریک تولید میشود.

انواع سولفات ها:

سولفاتها انواع مختلفی داشته و کاربرد های فراوانی دارندو و براساس دسته بندی و نوع مختلف این مواد در صنایع و معادن مورد مصرف قرار میگیرند.شرکت تجارت پرهام شیمی انواع این محصول را کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه نموده و عرضه مینماید و در اختیار همکاران قرار میدهند.

سولفات  آلومینیوم

سولفات منیزیم

سولفات  آمونیوم

سولفات نیکل

سولفات  مس

سولفات  روی

سولفات قلع

سولفات آهن

سولفات منگنز

سولفات کبالت

سولفات پتاسیم

سولفات سدیم

قیمت سولفات ها

شرکت های بسیاری در زمینه تولید و فروش انواع سولفات ها فعالیت دارند که با کیفیت های بالا این محصولات را در اختیار کارخانه ها و صنایع مختلف قرار میدهند. شرکت پرهام شیمی از جمله شرکت هایی  است که در این زمینه فعالیت دارد برای اطلاعات بیشتر و آنالیز این محصولات میتوانید با شماره ۰۹۱۲۲۰۷۴۳۱۲ تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *