سولفات چیست؟

سولفات یا sulfate  به گروهی از ترکیب ها ی یونی از گوگرد گفته میشود.یون سولفات  آنیونی با بنیان چند اتم کربن  و فرمول SO₄²- است .sulfute به معنی نمک (sult)است.نمک ها به عنوان مشتقات اسیدی و پراکسیدسولفاتها در صنعت مورد استفاده قرارمیگیرد و کاربرد بسیاری هم در زندگی روزمره دارد.

سولفات ها

کاربرد سولفاتها

همان طور که در قسمت بالا اشاره شد این مواد کاربرد گسترده ای در صنعت داردو همچنین،سولفات در زندگی که به عنوان پاکننده صورت در خمیردندان  استفاده میگردد به دلیل خاصیت کف کنندگی در تهیه شامپو و سایر مواد شوینده و محصولات زیبایی کاربرد دارد. جالب است بدانید که به عنوان مکمل های معدنی برای خاک و موجودات زنده از جمله انسان و حیوان کاربرد دارد.به عنوان مثال سالیانه بالای چندین تن در صنعت مورد استفاده قرارمیگیرد.گچ که سولفات هیدراته  تشکیل میشود.برای تولید پلاستر استفاده میشود.

روش ها ی تولید

۱٫اکسیداسیون سولفید آهن

۲٫از طریق اضافه کردن آهن ،هیدروکسیدیا اکسید آهن به اسید سولفوریک تولید میشود.

انواع سولفات ها:

سولفاتها انواع مختلفی داشته و کاربرد های فراوانی دارندو و براساس دسته بندی و نوع مختلف این مواد در صنایع و معادن مورد مصرف قرار میگیرند.شرکت تجارت پرهام شیمی انواع این محصول را کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه نموده و عرضه مینماید و در اختیار همکاران قرار میدهند.

سولفاته  آلومینیوم

سولفاته منیزیم

سولفاته  آمونیوم

سولفاته نیکل

سولفاته  مس

سولفاته  روی

سولفاته قلع

سولفاته آهن

سولفاته  منگنز

سولفاته کبالت

سولفاته پتاسیم

سولفاته سدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *