پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن یا پلی اتن  یک ماده تشکیل شده از پلیمرازسیون گاز اتیلن به دست میاید ،که اتیلن ها به صورت زنجیره ای کنا رهم قرار گرفته و مولکول های بزرگ تری را تشکیل میدهند.بیش ترین کاربرد پلی اتیلنها  در صنعت پلاستیکی و لاستیک است.

انواع پلی اتیلن

انواع پلی اتیلنها :

کوپلیمرهای اتیلن – وینیل استر

پلی اتن با اتصالات عرضی

پلی اتن با چگالی پائین 

پلی اتن با چگالی بالا 

پلی اتن سبک خطی 

پلی اتن خیلی سبک 

کاربرد انواع پلی اتیلن

همان طورکه بالا اشاره کردیم بیشترین و عمده ترین کاربرد پلی اتنها در در تولید انواع لوازم پلاستیکی  آشپزخانه  و کیسه های پلاستیکی میباشد.و همچنین در تولید ظروف ابمیوه و شیر و مایعات از اتیلن استفاده میشود. تولید لوله های پلاستیکی و اتصالات لوله کشی از دیگر کاربرد ورق پلی اتیلن میباشد.کاربرد پلی اتیلنهای  سبک و سنگین با هم متفاوت است.

 

برخی از ویژگی های پلی اتیلن

چگالی:

چگالی انواع پلی اتن ها بین ۰/۹۱تا ۰/۹۶ میباشد.با تغییر و افزایش چگالی ، خطی بودن،استحکام کششی و پارگی ، نرمشدگی ،تمایل به شکستگی و… افزایش میابد.تقسیم بندی پلی اتیلنها براساس میزان چگالی ،به چهاردسته  با عناوین پلی اتن باچگالی کم،با چگالی کم خطی ،با چگالی متوسط و چگالی زیاد تقسیم بندی  میشوند.

نمایه مذاب MFI

شاخص جریان مذاب وزن مولکولی بر حسب گرم میباشد.که کاربردی ترین نشانه ی ویژگی آن است.و همچنین تا حدودی ارتباط معکوس با گرانروی مذاب دارد.

توزیع وزن مولکولی 

با افزایش mw/mn استحکام کششی و دمای نرم شدگی کاهش و شنندگی و تمایل به ترک خوردن افزوده می شود.

 

قیمت پلی اتیلنها

زمینه فعالیت شرکت پرهام شیمی ،عرضه و واردات انواع مواد شیمیایی و از برندهای مطرح دنیا میباشد . شرکت ما انواع مواد شیمیایی و پلی اتیلنها را با قیمت مناسب و کیفیت بالا از طریق همکاران به صورت عمده و جزئی تهیه کرده و در اختیار همکاران دیگر قرار میدهد ، لیست محصولات پلاستیکی که پرهام شیمی تامین میکند را میتوانید در سایت مشاهده نمایید.  جهت اطلاع از قیمت پل یاتیلن و آنالیز محصول میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 

شرکت تجارت پرهام شیمی تامین مواد اولیه شیمیایی

تلفن : ۸۸۶۸۰۵۶۶ و ۸۸۶۸۱۹۰۰ همراه : محمودی عین الدین ۰۹۱۲۲۰۷۴۳۱۲

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۲.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *