پلی استایرن چیست؟

پلی استایرن یک پلیمرمصنوعی و یا یک ترمو پلاستیک ساخته شده از مونومر استایرن میباشد. یا به عبارتی ترکیب پلیمری یا همان پلاستیک سخت است. از ویژگی های پلی استایرن میتوان به مهم ترین آنها یعنی به تلفیق پیوند وان دروالسی در کوتاه ترین زمان اشاره کرد.که ویژگی های  این ماده توسط جذب کوتاه  مدت وان دروالسی  بین زنجیره های پلیمری تعیین میشود. به دلیل دارا بودن  زنجیره های طولانی هیدوکربن دردسته فنیل ها قرار میگیرد.توزیع وزن مولکولی تحت اقدامات و شرایط پلیمرازیسیون صورت میگیرد که به مقاومت بالای آن در مقابل حلال ها ازجمله آب مرتبط میباشد.ساختار مولکولی این ماده شیمیایی به گونه ای است که هم دهنده و هم گیرنده الکترون فعال میباشد.

اگربخواهیم به مهم ترین معایب پلی استایرن اشاره کنیم ، خاصیت خشک و شکنندگی و حالت پودرپلی استایرن است این ماده به حدی خشک و شکننده است که به آن کریستال گفته میشود.به همین علت مقاوت این پلیمر در برار اشعه uv،و اشتغال زا بودن بیش از حد مباشد.خاص ترین معیب با پلیمر نقطه ذوب ۳۰۰ درجه است که به صورت یک مرحله ای انجام میشود .

 

پلی استایرن

 

انواع پلی استایرن و کاربردشان

با دسته بندی  این ماده شیمیایی طبق ویژگی هایشان باعث شده است تا هر کدام از این موادپلی استایرن  کاربرد ویژه ای داشته باشند . اما در حالت کلی مهم ترین کاربرد پلی استایرن استفاده د رتولید محصولات پلاستیکی یکببار مصرف میباشد.این ماده شیمیایی به دلیل داشتن دی الکتریک در میان مولکول هایش به یک یاز ترکیبات مهم در صنایع الکتریکی تبدیل شده است و کاربرد بسیاری دارد. اوناع دسته بندی این ماده شیمایی پلیمری به شرح زیر میباشد:

پلی استایرن معمولی

GPPS نام اختصاری این دسته میباشد که با نام تجاری کریستال کاربرد دارد. در جهت مصارف عمومی ا زجمله،ساخت و تولید  بدنه ساعت ، تلویزیون ، رادیو و عایق های برودتی لوازم خانگی و اسباب بازی ها ی کودکانه، صنایع دی الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرد.داری  ویژگی هایی مانند مقاومت بالا در برابر گرما و حرارت ، ضربه گیریریالو خاصیت سیالات در هنگام تولید و مصرع=ف محصولات میباشد.

 

پلی استایرن مقاوم

HIPS نام اختصاری دسته بندی مقاوم میباشد.که با نام تجاری هایمپک به کار برده میشود.درتولید و ساخت لوازم ورزشی ،ظروف یکبرا مصرف خانگی و به عنوان عایق ها ی برودتی در بدنه وسایل سرمایشی از حمله یخچال ها و فریزرها کاربرددارد.

 

پلی استایرن انبساطی

EPSنام اختصاری دسته بندی انبساطی که ب نام تجاری  یونولیت به کاربرده میشود. به دلیل اضافه شدن عامل فوم کننده به عنوان عایق برودتی در سردخانه ها و یجچال های صنعتی ، به عنوان عایق صدا و حرارت در تولید بلوک ها ی ساختمانی  و ساخت انواع فوم های بسته بندی مورد استفاده قار میگیرند.

 

انواع دیگر پلی استایرن

 

loyal-FMS .FSA

Xingda-Zkf30l

zkf302

LC chem-R120 R16 ; R240

Tcitacell-321MM , 321T , 321S

Samsang-H200 , H300

Dongbu-F251

MingDin-FM

Kumho-Fr16 , FR14

sunchemchem-C103 , C102

 

قیمت پلی استایرن

شرکت تجارت پرهام شیمی وارد کننده و عرضه کننده انواع مواد شیمایی ،و وارد کننده تخصصی پلی الکترولیت ، این ماده شیمیایی را با بهترین کیفیت و قیمت تهیه کرده و در اختیار همکاران قرار میدهد.لطفا جهت کسب اطلاعات بیشت رو سفارش محصول با کارشناسان ما در ارتباط بوده و تاپاسخگوی سوالات شما باشند وی ا با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۰۷۴۳۱۲و۰۲۱۶۵۳۵۱۳۰۰ تماس حاصل بفرمایید و همچنین از طریق صفحه تماس با ما میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *