کربنات چیست؟

کربنات یک یون است ،یون کربناته آنیونی چند اتمی با فرمول CO3-2است.این یون ازیک اتم کربن که توسط سه اتم اکسیژن که یک ساختار سه وجهی تشکیل میشود احاطه شده ،تشکیل شده است .ساختا رلوویس پیوند یونی کربناتها   با پیوند C-O یگانه و یک پیوند C=O دوگانه  نشان داده میشود.کربناتها گروهی از کانی های یونی هستندو همچنین در شیمی به یک استر یا یک نمک اسید کربنیک CARBONAT گفته میشود.در اثر تماس و در مجاورت اسیدها می جوشند.

کربنات ها

قابلیت انحلال کربنات ها

از میان کربنات ها فقط کربنات های سدیم ،کربناتهای پتاسیم و آمونیوم قابلیت انحلال پذیری دارند. و در آب حل میشوند.کربناته در اثر واکنش و برخورد با اسیدهای رقیق مانند اسیدهیدروکلریک ،دی اکسید کربن آزاد میکند.سایر کربناتها در آب تجزیه میشوندو دی اکسید کربن آزاد میکنند به غیر از کربناتهای فلز های قلیایی که در دمای بالا و گرم شدن پایداری خود را حفظ کرده و تجزیه نمیشوند.

کاربرد کربنات ها

کربناتها در صنایع مختلفی ازجمله صنعت کاغذسازی کاربرد چشم گیری دارد.کربناته یکی از چهار ماده معدنی پر کاربرد در پوشش کاغذ میباشد.کربناته کلسیم رسوبی و معدنی به  عنوان پر کننده کاغذ مورد استفاده قرار میگیرد.و همچنین در صنعت ساخت سرامیک کاربرد دارد.

 

انواع CARBONAT:

کربناتهای سدیم سبک و سنگین

کربنات باریم

کربنات منیزیم

کربنات  استرانسیوم

قیمت کربنات ها

شرکت پرهام شیمی این افتخار را دارد .که سفارشات شما را  برای محصولات کربنات از شرکت های معتبر در داخل و خارخ کشور با مناسب ترین قیمت و در سریع ترین زمان ممکن با کمترین سود  تامین نماید . جهت سفارش و خرید انواع کربنات میتوانید از طریق سایت پرهام شیمی  مراجعه نموده و یا با شماره  ۰۹۱۲۲۰۷۴۳۱۲ و ۰۲۱۶۵۳۵۱۳۰۰ تماس گرفته و با کارشناسان مادر ارتباط باشید.و آنالیز دقیق محصول راا زکارشناسان ما  دریافت نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *