فلوکولانت

فلوکولانت چیست|کمک منعقدکننده|خرید فلوکولانت با قیمت مناسب

شاید برای شما سوال باشد که فلوکولانت Flocculant چیست؟ چه کاربردی دارد و چرا باید از آن استفاده کرد؟  در واقع این ماده شیمیایی که به آن منعقدکننده یا لخته ساز نیز می‌گویند، موادی هستند که از آن‌ها به منظور جداسازی ذرات جامد موجود در آب استفاده می‌شود. در این مطلب قصد داریم شما را با مفهوم فلوکولانت، انواع آن، کاربرد و نحوه عملکرش آشنا سازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

Flocculant به پلیمر با زنجیره پلیمری طویلی از اتم‌های کربن گفته می‌شود که از آن‌ها به طور گسترده خصوصا در فراوری معدنی استفاده می‌شود. خوب است بدانید که پلی الکترولیت یا همان پلی اکریل آمید در واقع یک کمک منعقد کننده شیمیایی می‌باشد که کاربرد گسترده‌ای دارد. اما از مهم‌ترین و اساسی‌ترین کاربردهای آن می‌توان به جداسازی ذرات جامد از مایع اشاره کرد. ضمن این که به سرعت بخشیدن و تسهیل روند ته نشینی ذرات جامد معلق در مایع کمک می‌کند. به بیان دیگر از این ماده شیمیایی در تصفیه خانه به‌منظور تصفیه پساب استفاده می‌شود.

فلوکولانت یا پلی اکریل آمید

پودر تصفیه آب همان فرمول شیمیایی فلوکولانت  Flocculant می‌باشد که از آن با عناوین دیگری مانند پودر آب صافکن، آب صافکن، پودر تیکنر نیز یاد می‌شود.

حال ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که پلی اکریل آمیدچگونه می‌تواند به جداسازی ذرات جامد از مایع کمک کند؟ نحوه عملکرد  پکیج فلوکولانت به این شکل است .که بعد از حل شدن پلی اکریل آمید در پساب، این ماده شیمیایی از طریق خنثی نمودن بار الکتریکی ذرات پالپ موجود در پساب، سبب می‌شود که این ذرات در مجاورت و برخورد با همدیگر قرار گیرند و این موضوع سبب پرحجم‌تر شدن آن‌ها نیز می‌گردد. به این اتفاق عملکردماده شیمیایی فلوکولانت شدن می‌گویند.

انواع فلوکولانت 

فلوکولانت کاتیونی

فلوکولانت کاتیونی، یا پلی الکترولیت کاتیونی گروه‌های دارای بار مثبت را نگه می‌دارند که برای خنثی سازی مولکول‌های رنگی معلق با بار منفی اهمیت دارند. به طور کلی در ساختار پلیمری نوع کاتیونی ، گروه‌های فسفونیوم، آمونیوم وسولفونیوم وجود دارد که دارای بار مثبت است. علاوه بر آن، به دلیل زنجیر نسبتاً طولانی پلیمرها با تراکم بار متوسط، ایجاد پل بین ذرات مکانیزم مکمل خواهد بود.

فلوکولانت آنیونی

فلوکولانت آنیونی دارای بار منفی هستند که نسبت به لامپ‌های کاتیونی سمی برای محیط زیست مناسب نیستند. فرمول‌های آنیونی اختصاصی اغلب برای نفی تأثیرات سمی منعقدکننده‌های کاتیونی استفاده می‌شوند. Clearflow لخته سازهای آنیونی را به صورت گرانول (فلوکولانت پودری)، مایع و ژل ارائه می‌دهد.

فلوکولانت خنثی

فلوکولانت خنثی نوع دیگری از منعقدکننده‌ها هستند که فاقد بار هستند یا به بیان دیگر دارای بار خنثی هستند. از اصلی‌ترین پلی اکریل آمیدهای خنثی می‌توان پلی آکریل آمید و پلی اتیلن اکساید را نام برد.

فلوکولانت

کاربرد منعقد کننده‌ها و فلوکولانت‌ها

کاربرد منعقد کننده‌ها گسترده است که در ادامه به مهم‌ترین موارد استفاده آن می‌پردازیم:

استفاده  در تصفیه آب

همان طور که گفته شداین ماده نقش کمک منعقد کننده دارد .که از آن می‌توان برای تصفیه آب آشامیدنی استفاده کرد. در فرآیند تصفیه آب، نیاز است تا آب شفاف و زلال شود و تیرگی آن از بین برود. بدین منظور از این ماده شیمیایی در مخزن فلوکولانت استفاده می‌کنند که تیرگی و کدری آب را از بین می‌برد. ضمن این که از این ماده شیمیایی برای تصفیه آب جهت حذف مواد جامد معلق، غیرآلی، آلی یا ترکیبی از هر دو نوع منعقد کننده استفاده می‌شود.

استفاده در حفاری های نفتی

مدیریت آب در عملیات حفاری نگرانی زیادی را برای عملیات استخراج، کشف، تولید و حفاری شن و ماسه‌های نفتی ایجاد کرده است. به حداکثر رساندن کیفیت آب برای تخلیه یا استفاده مجدد از آن اغلب یک اصل مهم در تأمین نیازهای زیست محیطی فرآیند و عامل اصلی در کاهش هزینه کل عملیات حفاری است. در نتیجه استفاده گسترده‌ای از کاربرد منعقد کننده‌ها و فلوکولانت‌ها برای تصفیه آب و فاضلاب در فرآیندهای حفاری می‌شود.

استفاده  در صنعت کاغذسازی

در صنایع کاغذسازی نیز استفاده می‌شود. دلیل استفاده از فلوکولانت در صنعت کاغذسازی به‌منظور جمع آوری پالپ موجود در مایع و همین طور افزایش پایداری و بهبود بخشیدن کیفیت کاغذ می‌باشد.

 استفاده از فلوکولانت در صنایع غذایی و بهداشتی

همان طور که گفته شدپلی اکریل آمید‌ها کاربرد وسیعی دارند .و حتی از آن‌ها در صنایع غذایی و لوازم بهداشتی نیز استفاده می‌شود. از موارد استفاده این محصولات در لوازم بهداشتی می‌توان به کاربرد آن در انواع شامپو، صابون و دیگر لوازم آرایشی بهداشتی اشاره کرد. همچین پل یاکریل امید‌ها در صورت افزوده شدن به مواد غذایی، به‌عنوان روکشی برای محافظت آن‌ها در بسته‌بندی مواد غذایی به‌کار می‌روند.

 

 

 

 

قیمت ماده شیمایی فلوکولانت

در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در زمینه خرید و فروش فلوکولانت یا پلی الکترولیت فعالیت می‌کنند. در صورتی که تمایل دارید از قیمت پلی الکترولیت مطلع شوید، می‌توانید با کارشناسان فروش ما  تماس بگیرید. کارشناسان ما ضمن مشاوره رایگان به شما عزیزان، به سوالات شما نیز پاسخ خواهند داد. توجه داشته باشید که برای خرید فلوکولانت باید متناسب با نوع فعالیتتان نسبت به خرید این محصول اقدام نمایید.

برای  خرید و فروش فلوکولانت آنیونی و کاتیونی و اطلاع از لیست قیمت فلوکولانت لطفا با کارشناسان پرهام شیمی تماس بگیرید.

۰۹۱۲۲۰۷۴۳۱۲

۰۲۱۶۵۳۵۱۳۰۰

فلوکولانت

چطور میتوان از پرهام شیمی فلوکولانت سفارش داد؟

برای سفارش فلوکولانت راه های ارتباطی مختلفی وجود دارد و البته با تماس با شماره های بالابه راحتی میتوانید با سریع ترین و راحت ترین روش ممکن این ماده را به صورت عمده و جزئی سفارش دهید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳۸ رای

2 thoughts on “فلوکولانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع مکالمه
با کلیک در این بخش با ما ارتباط باشید